Image Alt

Mutlu yaşamın sırları nedir?

 

 

Hayatınıza aldığınız insanlar sizi depresif ve güçsüz bir psikolojiye sürüklüyorsa, yapabileceğiniz en ivedi şey çevrenizi revize etmek olmalıdır. Kalabalıktan güç aldığı yanılgısına kapılan çoğu kişi, amaçsızca gürültünün içinde kaybolur. Hayatınızın yörüngesinde başka insanlar varken onların çevresinde dönüp, küçük bir çocuk gibi çaresizce aynı yerde emeklersiniz. Ne zaman ki sizin çevrenizde dünya dönmeye başlar işte o gün gereksiz olan her şey ayıklanır, hayatınızın gayesini elde etmek yolunda çalışmaya başlarsınız.

 

Mutluluk, mücadele etmekten öte gelir. Gayesi olmayan insan, boşluk duygusu ile boğulduğunu hisseder. Ne kadar direnmek istese de, amaçsızlık işleyen ruhundan olumlu bir niyet çıkartamaz. İşte bu yüzden kendinizi ne kadar boşlukta hissetseniz de, hayatta ki asıl amaçlarınıza odaklanmalısınız.

 

J.M. Barrie der ki “Mutluluğun sırrı sevdiğin şeyi yapmakta değil, yaptığın şeyi sevmektedir.” 

 

Yaşadığınız dünya size kapalı kapılar sunacağı gibi açık bir gökyüzü ve sınırsız bir hayal dünyası da bağışlayacak. Gözlerinizi kapatmayın! Son nefesinize kadar hayatınızın en anlamlı gayesine ulaşmak için açın gözlerinizi, çevrenizde olanlara duyarsız kalmak yerine her şeyi kaydedin.

 

Sizi üzenleri çıkarın hayatınızdan ve ilerleyin! Durmanın ne dünyaya ne ötesine faydası yok. Sevebildiğiniz kadar insan sevin ve seçin sevdiklerinizin arasından, sizi en  güçlü yapabilecek kişileri dost edinin. Yüzünüze gülüp saatlerce övgüler dağıtanları değil yeri geldiğinde yanlış yaptın diyebilecek kadar yürekli dostlar edinin. Sizi kopyaladıkça çoğalan insanları değil de farklılıkları ile size bir şeyler öğreten insanları seçin.

 

Benzeyeceğiniz şey yarınınız olsun! Taklit edileceğiniz şey başarılarınız olsun!

Bu dünya da öyle bir yerde durun ki, gölgenizde serinleyenler yarın sırtınızdan vurmayacaklar olsun.