Image Alt

Kahraman Benim !

Dünya da manşetlere çıkmış bir sürü insan sayabilirim size. Ancak önemli olan saymaya değer olan kişilerdir. Her alanda kendini ispat etmiş ve sonraki jenerasyona kendini ispatlaması için yol göstermiş sınırlı sayıda kahraman vardır. Kahraman diyoruz çünkü kendine inanan ve hayatındaki en zor mücadeleleri sadece kendi sınırlarını aşmak için bile zorlayabilen, korkmadan adımlar atan her insan kahraman olmaya adaydır.

Sizin masallarda ki kurtarıcılara ihtiyacınız yok. Karanlık sizsiniz, kasveti hayatınıza sürükleyen tamamen sizin zihninizdir. Ancak hatırlamalısınız ki ışıkta sizsiniz. En çaresiz zamanlarımda kendime bunu hatırlatırım. Kendimi ayağa kaldırabileceğim an yarın değil, sonraki gün hiç değil. Hayat bir an ise benim güçlü hissettiğim an bu andır. Ayağa kalkmalıyım ve tüm değerlerim için hayallerim için bana asla yapamazsın diyenler için adımlar atmalıyım.
Mücadele etmeliyim. Çünkü hayat, başka bir şekilde tanımlamak gerekirse zorlu bir mücadele parkurundan ibaret. Yenilgilerim var, engellerim var, yol ayrımlarım var, kararsızlıklarım var ki bu en kötüsü… Kendim için yapabileceğim en kötü şey kararsızlık yoluna saptığım zamanlardı. Ne zaman ki artık bu yolda yürümeliyim dedim, o gün hedeflediğim yere doğru koşmaya başladım. En kötü karar kararsızlıktan iyidir derler ya hep. Gerçekten öyle.

Hedefiniz olmalı, engelleriniz olmalı aynı zamanda tutkunuz olmalı ve zirveye coşkuyla koşmalısınız. Muhammed Ali ‘’Mekiklerimi saymıyorum. Acıtmaya başladığında saymaya başlarım. Çünkü saymaya değer olan sadece onlardır’’ derken sizce ne kastetmiş olabilir? Değerli olan onu son haline getiren adımları değil mi? Değerli olan savaşların en zorlu anları değil mi? Kahramanın kendin olabilirsin dediğimde yüzün garip bir hal aldı, çünkü inanmadın. Güçsüz olan kendi bilincin değil mi? Muhammed Ali canını acıtarak idmanlar yaparken tek tutkusu hedefine ulaşmaktı, yapabileceğine inanıyordu. Zihni ve kalbi ortak bir dil bulmuştu ve kendi bedenine hâkim bir savaşçıydı.

Kahraman benim! Bunu demen gerek, altını doldura doldura kendine mücadelenin şimdi başladığını anlatman gerek. Spora mı başlayacaksın, şimdi başla! Kavga mı edeceksin, şimdi et! Bir hayalin mi var şimdi hedefine koy! Zaman dünyanın en kıymetli hazinesidir, kıymetini bilmeyenler bugün yapacakları her iyi şeyi yarına erteleyenler kahraman olamazlar. Çünkü parkurun süresi var. Kendini geçmen için hızlı ilerlemelisin!
Canın yanacak, ağladığın zamanlar olacak, pes ettiğin günler olacak ama ayağa kalkmıyorsan kahraman olamazsın! Şampiyon mu? Asla.