Image Alt

BİR HAFTA DA 5 KİLO NASIL VERİLİR?

Mucizelere inanır mısınız? Biz inanıyoruz. Ancak mucize ile bilinç kaybını karıştırmamak gerekir. Zayıflama programlarının ve düzenli sporun hayatınıza girerken sizi çok ama çok iyi tanıması gerekir. Günlük hayatınızda ki ilişkilerinizden örnek verelim; biriyle tanışma aşamasında göz renginizden tutunda eğitim aldığınız okula kadar nasıl bilmek istiyorsanız, bir insanı tanımak için bilinçli olmak gerektiği kanısındaysanız kendi bedeninize yabancı olmak için niye boş efor sarf edesiniz ki?

Kendinizi tanıyın!

Boyunuz, kilonuz, vücut ağırlığınız, günlük aktiviteleriniz, beslenme alışkanlıklarınız nedir? Öğrencilerimize bu tanışma sorularını sorduğumuzda ‘’dün ne yediğimi hatırlamıyorum hocam’’ cümlesi bizi bizden alıyor. Ne yediğinizi hatırlamalısınız, bedeniniz sizi tüm amaçlarınıza ulaştıracak yegâne arkadaşınız, sizin yoldaşınız ve onu daha zinde daha güçlü yapmak tamamen sizin kontrolünüzde olacak.
Dünya sağlık örgütü yapılan araştırmalarında en sağlıklı olarak ayda verilmesi gereken kilo kaybını 4-6 skalasında açıklamıştır. Bunun akabinde vereceğiniz kilolar ya da daha açıkça belirtmek gerekirse 1 haftada tartıya çıkıp sevindiğiniz o fazlalıklar sizden kolay kolay ayrılmayacaklar. Metabolik rahatsızlıklarınızı fark etmeden hızlandırdığınız gibi size ninni gibi söylenerek dillere pelesenk olan o ‘’lahana diyeti, limon suyu perhizi, kabak diyeti, su diyeti vb.’’ kısa süreli program olarak bile nitelendirmediğimiz rutinler ciddi kalp yetmezliği, böbrek yetmezliği ve ileri yaşlanma bozukluklarına davetiye çıkaracaktır.

Aç kalmanıza gerek yok!

Profesyonel bir uzmana danışarak bazal metabolizmanızı, günlük gıda rutininizi, spor takviminizi, beslenme alışkanlıklarınızı tanıyabilir ve bedeninize en yakışan spor ve diyet programını beraber hazırlayabilirsiniz. Dün ne yemiştim sorusunu sormamalısınız, unutmamalısınız ki aldığınız her öğün yarın vücudunuzun şeklini belirleyecek bir silaha dönüşebilir. Bu silahı kendinize sıkmamayı artık öğrenmelisiniz.

Sonuç olarak; zayıflama ve diyet programı kişiye özel olmalı ve sizin bunu yaşam tarzı haline getirmeniz gerekmektedir. Yeterli ve dengeli beslenme ile, günlük en az 2,5-3 lt su tüketimi ile, hafta da 3-4 gün bedeninizin ihtiyaçlarına göre programlanan profesyonel spor takviyesi ile 1 hafta da alacağınız o işgüzar sonucu 1 yılın sonunda sağlıklı ve kalıcı olarak alabilirsiniz.

 

Mucize sizsiniz;
Ruh sağlığı hastalıklarının temelinde düzensiz beslenme, yapılmayan egzersizler ve yıkılan umutlar var. Sizlere boş umutlar vaat etmek yerine, asıl mucizenin siz olduğunuza inanmanızı ve bir an evvel ayağa kalkarak kendiniz için bir şey yapmanızı istiyoruz.

  • Bedenini tanı
  • Kendine özel programını keşfet
  • Sağlıksız rutinlerini bırak
  • Spora başla
  • Zaferini kutla